4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Pet Kafe’de Kutlandı

Merkezefendi Belediyesi, ‘4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’ dolayısıyla Pet...

  • 0
© 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Pet Kafe’de Kutlandı

Merkezefendi Belediyesi, ‘4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’ dolayısıyla Pet Kafe ve Mama Üretim Tesisi’nde etkinlik düzen

ledi. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendimizde yaşayan her canlı bize emanet” dedi.

Merkezefendi Belediyesi tarafından can dostların beslenme ile barınma gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak için hizmete açılan ve Türkiye’ye örnek olan Pet Kafe ve Mama Üretim Tesisi faaliyetlerine devam ediyor. Sümer Mahallesi’nde bulunan Pet Kafe’de ‘4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’ne özel düzenlenen etkinlikte hayvan sever minik öğrenciler bir araya gelerek farkındalık oluşturuldu.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da bu anlamlı etkinlikte minik öğrencilerle birlikte oldu.  Düzenlenen etkinlikte minikler, Başkan Doğan ile beraber Pet Kafe ve Mama Üretim Tesisi’ni inceleyerek sokak hayvanlarına verilen hizmetler hakkında bilgilendirildi. Şişme oyun grupları, palyaço ve çeşitli ikramların olduğu etkinlikte çocuklar gönüllerince eğlendi.

“MERKEZEFENDİ’DE TÜM CANLILAR BİZE EMANET”

Doğanın dengesini sağlayan canlılara büyük önem verdiklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “İlçemizin can dostları bizlere emanet. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde farkındalık ve duyarlılık oluşturmak adına Pet Kafe ve Mama Üretim Tesisimizde minik öğrencilerimizle bir araya geldik. Miniklerimizle beraber Mama Üretim Tesisimizi gezip onlara sokak hayvanlarımız için nasıl mama ürettiğimizi gösterdik. Can dostlarımızın yaşamını kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Can dostlarımız için emek veren herkese ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Benzer Haberler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE