Aktif Yaş Alma Merkezi Yabancı Konuklarını Ağırladı

Büyüklerin sosyalleşmelerine fayda sağlamak ve Alzheimer tanılı büyüklerin toplumdaki oranını...

  • 0
© Aktif Yaş Alma Merkezi Yabancı Konuklarını Ağırladı

Büyüklerin sosyalleşmelerine fayda sağlamak ve Alzheimer tanılı büyüklerin toplumdaki oranını azaltmak amacıyla hizmete açılan 1200 E

vler Mahallesi Aktif Yaş Alma Merkezi, yurt dışından misafirlerini ağırladı. Türkiye’deki paydaşı, Denizli’de faaliyet gösteren Uluslararası Sanat Eğitimcileri Derneği’nin; Litvanya, Hollanda, İtalya, Polonya’dan paydaşlarıyla işbirliği içinde sürdürdüğü PABSEM projesi kapsamında Denizli’ye gelen heyet, Merkezefendi Belediyesi Aktif Yaş Alma Merkezi’ni ziyaret etti.

Avrupa Birliği Erasmus Plus programınca desteklenen; 65 yaş üzerindeki bireylerin, çoklu hastalıkları sebebiyle yöneldikleri ilaç kullanımının sanat terapisi yoluyla azaltılmasını amaçlayan proje kapsamında Hollanda, Litvanya, İtalya, Polonya’dan Denizli’ye gelen heyete ev sahipliği yapan USED yetkilileri, 65 yaş ve üzeri bireylere sağladıkları olanaklar ve destekleri için Merkezefendi Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti. Ziyaret sırasında projenin yabancı paydaşları ile Aktif Yaş Alma Merkezi’nde akıl oyunları programına devam eden büyükler, mangala etkinliğini birlikte gerçekleştirdi.  

“BÜYÜKLERİMİZ İÇİN HER ŞEYE VARIZ”

Erasmus Plus ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen PABSEM projesinin Aktif Yaş Alma Merkezi’ni ziyareti nedeniyle duyduğu memnuniyeti ifade eden Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Türkiye’deki ortaklığını Denizlimizde faal olan USED’in üstlendiği PABSEM projesini, büyüklerimizi bilinçsiz ilaç tüketiminden sanat terapisi yoluyla kaçınmaya yöneltmesi sebebiyle çok anlamlı ve faydalı buluyorum. Proje paydaşlarının, büyüklerimizin mutluluğu ve sosyalleşmesi amacıyla hayata geçirdiğimiz 1200 Evler Aktif Yaş Alma Merkezimizi ziyaretinden mutluluk duyduk. Onlar için de bu ziyaretin verimli geçmiş olmasını umuyorum. Büyüklerimiz için atılacak her türlü somut ve faydalı adıma destek vermeye bugünden sonra da hazırız” dedi.

Benzer Haberler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir