Başkan Doğan’dan özel bireylere müjde: Evlenecek olan özel bireylere salon kirası 1 TL

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla...

  • 0
© Başkan Doğan’dan özel bireylere müjde: Evlenecek olan özel bireylere salon kirası 1 TL

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla özel bireylerle bir araya geldi. Özel bire

ylere müjde veren Başkan Doğan, Nergis Toplantı ve Düğün Salonu’nda evlenecek olan özel bireylere salon kirasının 1 TL olacağını söyledi. Engelsiz Yaşam Akademisi kursiyeri Ramazan Okumuş da kız arkadaşı Tuba Kuran’a evlilik teklifinde bulundu. Doğan, “Bu salonda düğün yapacak özel hemşerilerimiz salon kirası için sadece 1 TL verecek. Bizlerin belediyecilik anlayışı sözde değil özde” diye konuştu.

Merkezefendi Belediyesi tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’na özel etkinlikler düzenleniyor. Dört günlük program kapsamında ilk etkinlik Merkezefendi Belediyesi tarafından Sümer Mahallesi’ne kazandırılan ve ilçeye hitap edecek olan Nergis Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Coşkunun ve heyecanın yüksek olduğu programda özel bireyler ve aileleri, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a sevgi gösterisinde bulundu. Etkinlik boyunca özel bireylerle yakından ilgilenerek sohbet eden Başkan Doğan, özel bireylere bir de müjde verdi. Doğan, Nergis Toplantı ve Düğün Salonu’nda evlenecek olan özel bireylere salon kirasının 1 TL olacağını söyledi.

“BU SALONUN İLK ÖZEL MİSAFİRİ SİZSİNİZ”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Göreve geldiğimiz günden itibaren sizlerle birlikte çok şey yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Bu hafta boyunca etkinliklerimiz devam edecek. Bu salonda ilk defa sizleri ağırlıyoruz. Bu salonun ilk özel misafirleri sizsiniz. Engelsiz Yaşam Akademimizdeki kursiyerlerimizi ilk olarak ağırlamaktan dolayı bizler de mutluyuz. Her bireyin kendi engeliyle ilgili olan konuların üzerine biraz daha düştük. Biraz daha üretim odaklı çalıştık. Yakın zamanda da bütçe içi işletmeyi kurduk. Bizim bakmaya kıyamadığımız, kursiyerlerimizin ürettiği ürünler için satış yerini de en kısa zamanda tahsis edeceğiz” dedi.

 “SİZLERİ ÇOK SEVİYORUZ”

Özel bireyleri ve ailelerini sosyal hayatın içine almak için çalıştıklarını ve etkinlikler düzenlendiklerini belirten Başkan Doğan, “Biz sizleri çok seviyoruz. Bu anlamda yaşanabilir bir ilçe için, sizlerin hayatını kolaylaştırmak yerel yöneticilerin başlıca görevlerindendir. Bizler de bu noktada birçok çalışma gerçekleştiriyoruz. Birçok etkinliği sizlerle birlikte yapıyoruz. Sizleri evden çıkarmak, sosyal hayatın içine almak, aynı zamanda sizlerle birlikte yaşayan insanları, annenizi, babanızı ve kardeşlerinizi de hayata tutundurmak bizim için çok önemli. Sizler bizim için çok değerlisiniz. Burada sizlere emek veren büyüten gecesini gündüzüne katan sevgili anneler, babalar ve büyükler de var. Onlarla da iletişim içindeyiz” diye konuştu.

“SÖZDE DEĞİL ÖZDE BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINDAYIZ”

Özel bireylerin mutlu olmasının kendilerine umut olduğunu söyleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Size bir de müjdemiz var. Bu salonda düğün yapacak özel hemşerilerimiz salon kirası için sadece 1 TL verecek. Bizlerin belediyecilik anlayışı sözde değil özde.  Yaşanan sıkıntılar da bunu gerektiriyor. Bizler sizlerin, hayatın her alanında yanındayız ve yanında olacağız. Sizlerin yüzündeki bu tebessüm bizlere de umut veriyor. Etkinliklerimize gelin, evlere hapsolmayın. Bu engelleri hep birlikte aşacağız. Hep birlikte el ele verip yol alacağız. Güzel ve sağlıklı günlerde görüşmek dileğiyle” dedi.

SÜRPRİZ EVLİLİK TEKLİFİ

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın müjdesinden sonra salonda bir sürpriz yaşandı. Engelsiz Yaşam Akademisi öğrencisi 35 yaşındaki Ramazan Okumuş, 39 yaşındaki kız arkadaşı Tuba Kuran’a evlilik teklifinde bulundu. Kız arkadaşını arayan ve şarkı söyleyen Ramazan Okumuş, “Aynı çatı altında mutlu ve mesut yaşamak için benimle evlenir misin? Tubacım seni çok seviyorum. Benimle evlenir misin” dedi. Duygu dolu anlar yaşayan Tuba Kuran evlilik teklifini, ‘Evet’ diyerek kabul etti. Tuba Kuran’ın teklifi kabul etmesinden sonra salonda bulunanlar çifte alkışlarıyla eşlik etti. Dört günlük Engelliler Haftası programı çerçevesinde yarın doğum günü kutlamaları, yine yarın ve Perşembe günü Planetaryum(Uzay küresi) etkinliği ve 1 günlük temsili askere gidecek olan özel bireyler için de Cuma günü asker eğlencesi düzenlenecek.

Benzer Haberler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir