Başkan Örki’den Regaip Kandili mesajı

Hicri takvime göre mübarek üç ayların ilki olan Recep ayının...

  • 0
© Başkan Örki’den Regaip Kandili mesajı

Hicri takvime göre mübarek üç ayların ilki olan Recep ayının ilk Perşembe gününü Cuma’ya bağlayan gece Regaip Kandili olarak idrak e

diliyor. Kelime anlamı Arapça’daki anlamı bir şeyi istemek, arzulamak ve elde edilmesi arzu edilen değerlere ulaşmak olan Regaip Kandili ile ilgili olarak Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki bir mesaj yayımladı.

“Üç ayların içinde yer alan Regaip Kandili mübarek olsun” diyen Başkan Örki mesajında şu görüşlere yer verdi; “Üç ayların ilki olan Recep ayının ilk Perşembe gecesinde idrak edilen Regaip Kandili, İslam Alemi’nin en kıymetli günlerinden biridir. Bu günler, dini duyguların yoğunluk kazandığı, iyiliklerin arttığı günlerdir. Bu gece tövbe kapılarının aralandığı, tövbelerin makbul olduğu mübarek bir gecedir. Manevi duyguların daha da arttığı bu güzel, değerli günlerde, her birimizin birbirine karşı daha hoşgörülü ve saygılı davranarak, toplumumuzda var olan iç huzur ve kardeşliği daha da pekiştireceğine inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Pamukkaleli hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam Alemi’nin mübarek üç aylarını ve Regaip Kandili’ni tebrik ediyor, bu kıymetli günün ülkemizin birlik ve beraberliğine, barış ve huzuruna katkıda bulunmasını temenni ediyorum”.

Benzer Haberler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE