Salı, Ekim 4, 2022
Ana SayfaMERKEZEFENDİ BELEDİYESİÇiftçinin yüzü gübre desteğiyle güldü

Çiftçinin yüzü gübre desteğiyle güldü

Merkezefendi Belediyesi, zor günler geçiren çiftçilerin gelir düzeyini artırmak ve destek olmak amacıyla Kırsal Kalkınma Eylem Planı doğrultusunda dağıttığı 100 ton gübre çiftçinin yüzünü güldürdü.

Daha önce üreticilere fide, küçükbaş hayvan ve yem desteğinde bulunan Merkezefendi Belediyesi geçtiğimiz Aralık ayında arpa ve buğday üretimi yapan çiftçilere, 60 dekara kadar her üç dekar başına bir çuval gübre desteği sağlamıştı. Gübre sayesinde ekinlerini eken ve verim alan çiftçiler Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

“KARA KARA DÜŞÜNÜYORDUK”

Çocukluktan bu yana çiftçilikle uğraşan Mustafa Çoban, “Bu zamana kadar çiftçilik güzeldi. Bu yıl girdi maliyetleri pahalı olduğundan dolayı kara kara düşünüyorduk. Merkezefendi Belediye Başkanımız Şeniz Doğan gübre desteğinde bulunarak bizlere gübre verdi. Verilen gübreler sayesinde buğdaylarımızı ektik. Eğer gübre olmasaydı ekmeyi kara kara düşünecektik. Bu yıl girdi maliyetleri pahalı olduğundan çiftçimiz kazanamıyor. Allah razı olsun Şeniz başkanımızdan. Bir ton gübre verilmeseydi bu gübre atılmayacaktı. Bir çuval gübre 480 Türk Lirasıydı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a desteğinden dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.

“EKİNLERİMİZİ BU DESTEK SAYESİNDE EKTİK”

Üreticiye desteklerinden dolayı Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a teşekkür eden Osman Dikmen ise, “Ekim,Kasım gibi gübre almamız gerekiyordu. Gübre alamadığımız için yerlerimizi Aralık ayına bıraktık. Şeniz hanımdan Allah razı olsun. Bize bir ton gübre desteğinde bulundu. Onun sayesinde yerlerimizi ektik. Biz gübre alacağımız zaman gübrenin fiyatı 480-500 Türk Lirası civarındaydı. Onu alamadığımız için beklemek zorunda kaldık. Muhtarımız bizleri bu destekle alakalı bilgilendirdi. Bu sayede biz de başvurduk ve bir ton gübre istihkakımız çıktı. Ekinlerimizi ekebildik. Şeniz hanıma üreticiye destek olduğu için saygı ve şükranlarımı sunuyor, çok teşekkür ediyorum” dedi. 

“ÜRETİCİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Üreticimizin her zaman yanındayız. Çiftçilerimize her alanda destek oluyoruz, olmaya da devam edeceğiz. Çiftçilerimizin gelir düzeyini artırmak en büyük dileğimiz. Üreticilerimize fide, küçükbaş hayvan ve yem desteğinde bulunmuştuk. Gübre desteğiyle üreticilerimize destek olduk. Desteğimizin üreticilerimizi mutlu etmesi bizleri de sevindirdi” diye konuştu.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments