Pazar, Ekim 2, 2022
Ana SayfaMERKEZEFENDİ BELEDİYESİKöy Enstitülerini’nin kuruluşunun 82. yılı etkinliğine yoğun ilgi

Köy Enstitülerini’nin kuruluşunun 82. yılı etkinliğine yoğun ilgi

Merkezefendi Belediyesi, köylerde görev yapacak öğretmen yetiştirmek üzere 17 Nisan 1940 tarihinde kurulan ve tamamen Türkiye’ye özgü bir eğitim projesi olan Köy Enstitülerini’nin kuruluşunun 82. yılı anısına Eğitim-İş, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği, Türkiye Emekli Öğretmenler Derneği ve EĞİT-DER ile birlikte etkinlik Merkezefendi Kültür Merkezi’nde yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

Merkezefendi Kültür Merkezi’nde Yücel’in Çiçekleri isimli belgesel gösterimi ve Ayşe Gedizlioğlu’nun şefliğinde Mandos Mandolin dinletisi büyük beğeni topladı, halk dansları gösterisi de etkinliğe renk kattı. Etkinliğe Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Ayşen Sarıoğlu Kocabay, Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi İlçe Kadın Kolları Başkanı Işık Kodal Kurt, Eğitim-İş Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği Denizli Temsilcisi Ayşegül Odabaşıoğlu, Köy Enstitüsü mezunu emekli öğretmenler, sivil toplum kuruluşları, dernek yöneticileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Çok değerli Merkezefendili, Denizlili hemşehrililerim, sivil toplum kuruluşlarımızın, derneklerimizin, odalarımızın değerli temsilcileri, Cumhuriyet Halk Partisi il başkanım, sevgili muhtarlarımız, sevgili basın hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum, hoş geldiniz. Köy Enstitüleri’nin 82. kuruluş yıl dönümü için bugün buradayız, birlikteyiz. Aydınlanmanın, çağdaş düşüncenin, laikliğin anlatıldığı o güzel günleri bir kez daha bugün sizlerle birlikte yaşayacağız ve anacağız. Aramızda köy enstitülerinden de sevgili büyüklerimiz var. Göreve geldiğimiz tarihten itibaren her etkinliğimizi odalarımızı, derneklerimizi paydaş yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Katılımız bize güç verdi destek verdi. Geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkesi de kutluyorum” dedi. Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği Denizli Temsilcisi Ayşegül Odabaşıoğlu,“Değerli konuklarımız, Köy Enstitüleri sevdalılarımız… Hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyorum. 82. Yılımız, Köy Enstitüleri bayramımız kutlu olsun. Aynı zamanda biz burada, eğitim platformu oluşturduk, Eğitim-İş, Türkiye Emekli Öğretmenler Derneği, Eğit-Der, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneğiyle beraber bugün burada buluştuk. 82. yılımız kutlu olsun.” dedi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments