Merkezefendi 2’nci Kitap Günleri sona erdi

Merkezefendi Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Kitap Günleri sona...

  • 0
© Merkezefendi 2’nci Kitap Günleri sona erdi

Merkezefendi Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Kitap Günleri sona erdi. Kitap Günleri kapsamında 40’ı Denizlili yazar olma

k üzere toplamda 120 yazar ve binlerce eser kitap dostları ile bir araya geldi. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, 10 gün boyunca Kitap Günleri’ne katılan yazar, yayınevi ve hemşehrilerine teşekkür ederken, şimdiden 3.Kitap Günleri’ni sabırsızlıkla beklediğini söyledi. Başkan Doğan, “İkinci kez, büyük bir heyecanla düzenlediğimiz Kitap Günleri etkinliğimiz sona erdi. Birbirinden değerli yazar, gazeteci ve sanatçıları Merkezefendimizde ağırladığımız için çok mutluyuz” dedi.

Kültür ve sanat etkinlikleri ile adından sıkça söz ettiren Merkezefendi Belediyesi tarafından 25 Mayıs-5 Haziran tarihleri arasında Merkezefendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen 2. Kitap Günleri, son gününde yine birbirinden değerli yazarları ağırlayarak, Denizlili kitap dostlarının yoğun ilgisi ile sona erdi. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’nın da katıldığı son günde kitapseverler sevdiği yazarlar ile söyleşi ve imza günlerinde bir araya geldi. 7’den 70’e herkesin büyük ilgi gösterdiği, Merkezefendi 2.Kitap Günleri’nde okurlar, yazarlar ile bol bol fotoğraf çektirerek, sohbet etti. 10 gün süren Kitap Günleri’nde Sinan Meydan, Nebil Özgentürk, Sedef Kabaş, Murat Ağırel, Saygı Öztürk, Ercan Kesal, Işık Öğütcü, Yavuz Selim Demirağ, Şükran Kozalı, Selcan Taşçı, Özlem Gürses, Bircan Yıldırım, Saniye Bencik Kangal, Sema Soykan ve Emin Çapa ve Denizlili 40 yazar olmak üzere toplamda 120 yazar ve binlerce eser okuyucularıyla buluştu.

Kitap Günleri’nin son gününde Ceyhun İrgil, Dursun Özden, Kamuran Akdemir, Saniye Bencik Kangal söyleşi ve imza günü etkinliğinde okurları ile buluştu. Sadece imza etkinliğinde ise Şükran Kozalı, Ramazan Bilgi, Hilal Yerlikaya, Ümit Akdemir, Eda Urhan ve Denizlili Yazarlar Atilla Sezener, Mehmet Ali Arık, Serkan Urgancı, Hüsamettin Ataman, Ayşenur Aydınlı, Hatice Doruk-Gülsüm Doruk, Dr. Hasan Doğan ve Ahmet Demirhan kitaplarını okurları için imzaladı.

“İYİ Kİ BU ETKİNLİKLERİ YAPIYORUZ”

10 gün boyunca devam eden ve kültür şöleninin yaşandığı Kitap Günleri’ni geleneksel hale getirmek istediklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Merkezefendi’yi sanatın ve kültürün merkezi yapacaklarını söyledi. Denizlililerin gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı memnuniyetini  dile getiren Başkan Doğan, “İlçemizde ikinci kez düzenlediğimiz Kitap Günleri etkinliğimiz söyleşi ve imza günü etkinlikleri ile yine dolu dolu geçti. Merkezefendimizde birbirinde değerli isimleri, usta yazarları, cesur gazetecileri ağırlamaktan dolayı çok mutlu ve gururluyuz. Bu tarz etkinlikleri iyi ki yapıyoruz. Kültüre, sanata, eğitime ve bilime desteklerimiz her zaman devam edecek. Kitap Günlerimizi geleneksel hale getirerek, Denizlili kitapseverlerimizi Türkiye’nin ve Denizli’nin değerli isimleriyle buluşturacağız. Etkinliğimizi ziyaret eden 7’den 70’e tüm hemşehrilerimize, konuk olan tüm yazarlarımıza ve emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Benzer Haberler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE