Pazar, Ekim 2, 2022
Ana SayfaMERKEZEFENDİ BELEDİYESİMerkezefendi Belediyesi geleneksel iftar sofralarının ilki Muratdede Mahallesi’nde kurulacak

Merkezefendi Belediyesi geleneksel iftar sofralarının ilki Muratdede Mahallesi’nde kurulacak

Merkezefendi Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda pandemi nedeniyle gerçekleştiremediği geleneksel mahalle iftarlarına yeniden başlıyor.

Merkezefendi Belediyesi tarafından ilk iftar sofrası Muratdede Mahallesi’nde kurulacak. Bu akşam (8 Nisan Cuma) gerçekleştirilecek olan iftar programı Yeşilyurt Kapalı Pazaryeri’nde yapılacak. Program çerçevesinde iftar sonrasında tasavvuf müzik dinletisi, semazen gösterisi ile Hacivat ve Karagöz gölge oyunu olacak ve vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunulacak. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Dayanışma, kardeşlik ve paylaşma duygularının pekişmesinde Ramazan ayının güzel bir vesile olduğu bilincindeyiz. İki yılın ardından bu yıl iftarımızı yeniden hemşehrilerimizle birlikte mahallelerimizde kuracağımız sofralarda açacağız. Merkezefendi Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz ‘Merkezefendi El Ele’ iyilik hareketi kapsamında da ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize sıcak iftar yemeği ulaştırmaya da devam ediyoruz. İlkini Muratdede Mahallesi’nde kuracağımız iftar soframıza tüm hemşehrilerimizi davet ediyorum” diye konuştu.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments