Merkezefendi’de 2.Kitap Günleri başlıyor

Merkezefendi Belediyesi, 27 Mayıs-5 Haziran 2022 tarihleri arasında 2.Merkezefendi Kitap...

  • 0
© Merkezefendi’de 2.Kitap Günleri başlıyor

Merkezefendi Belediyesi, 27 Mayıs-5 Haziran 2022 tarihleri arasında 2.Merkezefendi Kitap Günleri’ni düzenleyecek. Kitapseverler, imz

a günleri ve söyleşilerle Merkezefendi Kültür Merkezi’nde buluşacak. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Okumanın, kültürün, sanatın ve kitabın daha çok olduğu bir Merkezefendi için çalışıyoruz. Bu sene ikincisini gerçekleştireceğimiz kitap günlerimize okumayı, kitapları seven tüm hemşehrilerimizi büyük bir heyecanla bekliyoruz” dedi.

Sosyal ve kültürel etkinliklerine devam eden Merkezefendi Belediyesi, iki yıldır pandemi nedeniyle düzenleyemediği ‘Kitap Günleri’ni bu sene gerçekleştirecek. Bu kapsamda Merkezefendi Belediyesi 27 Mayıs-5 Haziran 2022 tarihleri arasında yapılacak olan 2.Merkezefendi Kitap Günleri ile Denizlililere kültür şöleni yaşatacak. Sinan Meydan, Nebil Özgentürk, Sedef Kabaş, Murat Ağırel, Saygı Öztürk, Ercan Kesal, Işık Öğütcü, Yavuz Selim Demirağ, Şükran Kozalı, Özlem Gürses, Sema Soykan ve Emin Çapa gibi isimlerin yer alacağı etkinlikte yaklaşık Denizlili 40 yazar olmak üzere toplamda 100 yazar ve binlerce eser okuyucularıyla bir araya gelecek. Merkezefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlikte ziyaretçiler 10 gün boyunca birbirinden değerli yazar ve sanatçılarla söyleşi ve imza günlerinde bir araya gelerek kültüre doyacak.

SUNAK DERGİSİ VE TYS DENİZLİ TEMSİLCİLİĞİ ETKİNLİKLERİ

Merkezefendi Belediyesi ayrıca Kitap Günleri’nde Sunak Dergisi ve Türkiye Yazarlar Sendikası Denizli Temsilciliği, yazarlarını okurlarıyla buluşturacak. Sunak Dergisi ve TYS Denizli Temsilciliği etkinlikleri kapsamında 28 Mayıs Cumartesi günü saat 16.00’da “Şiirin Yolculuğu: İstikamet Neresi?” isimli söyleşi, 29 Mayıs Pazar günü saat 16.00’da bir şiir okuma etkinliği, 2 Haziran Perşembe günü saat 17.30’da Cengiz Bektaş Anması ve 5 Haziran Pazar günü saat 13.00’te Büyük Menderes İnisiyatifi ‘Denizli Su Medeniyetleri Tarihi’ isimli belgesel gösterimi gerçekleştirilecek.

“OKUYAN NESİLLER İÇİN GELENEKSEL HALE GETİRECEĞİZ”

Merkezefendi Kitap Günleri’nin kültür ve sanat şöleni şeklinde gerçekleşeceğini söyleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Okumanın, kültürün, sanatın ve kitabın daha çok olduğu bir Merkezefendi için çalışıyoruz. Hemşehrilerimiz için kültür ve sanat etkinliklerimizi sürdürüyoruz.  Uzun zamandır heyecanla hazırlandığımız 2.Merkezefendi Kitap Günleri’ni 27 Mayıs-5 Haziran tarihleri arasında düzenleyeceğiz. Birbirinden değerli yazarlarımızı ve sanatçılarımızı hemşehrilerimizle buluşturacağız. Eserleriyle Merkezefendimizin ve Denizlimizin sanatına ve kültürüne katkı sunan değerli Denizlili yazarlarımızı da etkinliğimizde ağırlayacağız. Gelecek nesillere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak hepimizin sorumluluğu. Bu nedenle her yıl bir öncekinden daha geniş katılımlı olarak düzenlemeyi hedeflediğimiz kitap günleri ile daha fazla hemşehrimize kitap sevgisi aşılamayı amaçlıyoruz. Merkezefendi Kitap Günleri’ni okuyan nesiller için geleneksel hale getireceğiz. Hemşehrilerimizi bu değerli etkinliğimize davet ediyorum” dedi.

Benzer Haberler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir