Merkezefendi’de Ünlü İsimler El Emeği Ve Girişimci Kadınlar Festivali’nde olacak

Merkezefendi Belediyesi tarafından ikinci kez düzenlenecek El Emeği ve Girişimci...

  • 0
© Merkezefendi’de Ünlü İsimler El Emeği Ve Girişimci Kadınlar Festivali’nde olacak

Merkezefendi Belediyesi tarafından ikinci kez düzenlenecek El Emeği ve Girişimci Kadınlar Festivali, 17 Haziran Cuma günü başlıyo

r. Festivalde Oyuncu ve Yönetmen Ümmiye Koçak, Oyuncu Ceyda Düvenci, Yazar Nilgün Bodur ile Davranış Bilimleri Uzmanı ve Yazar Aşkım Kapışmak, sevenleriyle bir araya gelecek. Ayrıca Merkezefendi Belediye Orkestrası da festivalin ilk gününde konser verecek.

Merkezefendi Belediyesi, bir yandan üreten kadınların yanında olurken bir yandan da kültüre ve sanata destek olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Merkezefendi Belediyesi tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan El Emeği ve Girişimci Kadınlar Festivali, 17 Haziran Cuma Günü saat 12.00’de başlayacak. Üç gün boyunca 250 standın kurulacağı festival, ünlü isimleri de konuk edecek. Festivalin ilk gününde saat 18.30’da, Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğunu kuran ve New York Avrasya Film Festivali’nde ‘Sinemada En İyi Avrasyalı Kadın Sanatçı’ ödülü olmak üzere birçok ödül kazanan Ümmiye Koçak söyleşi gerçekleştirecek. Söyleşinin ardından saat 20.30’da Merkezefendi Belediye Orkestrası sahne alacak. 18 Haziran Cumartesi günü saat 18.30’da tiyatro ve sinema oyuncusu Ceyda Düvenci sevenleriyle söyleşide bir araya gelecek. Festivalin son gününde ise saat 16.00’da Yazar Nilgün Bodur, gerçekleştireceği söyleşide okurlarıyla buluşacak. Akabinde saat 18.00’de Davranış Bilimleri Uzmanı ve Yazar Aşkım Kapışmak, motivasyon ve insan ilişkileri hakkında konuşacak.

“KONSER VE SÖYLEŞİLER RENK KATACAK”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, festivale tüm Merkezefendili ve Denizlilileri davet ederek, “Geleneksel hale getirmek istediğimiz El Emeği ve Girişimci Kadınlar Festivalimizi bu yıl ikinci kez düzenlediğimiz için çok heyecanlı ve mutluyuz. Üreten kadınlarımıza destek olmak amacıyla başlattığımız festivalimize kadınlarımızdan ve hemşehrilerimizden büyük bir ilgi var. Bu ilgi de bizleri son derece memnun ediyor. Kadın emeği ve girişimciliğiyle değer bulan stantlarımızın kurulacağı 17-18-19 Haziran tarihlerindeki El Emeği ve Girişimci Kadınlar Festivalimize renk katacak konser ve söyleşilerle, Merkezefendi Kültür Merkezi’nde bir arada olmak dileğiyle” diye konuştu.

Benzer Haberler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir