Pazar, Ekim 2, 2022
Ana SayfaPAMUKKALE BELEDİYESİPamukkale Belediyesi Aktepe’nin üstyapısında sona yaklaştı

Pamukkale Belediyesi Aktepe’nin üstyapısında sona yaklaştı

Pamukkale Belediyesi tarafından başlatılan üstyapı atağında bir mahallede daha sona gelindi. Aktepe mahallesinde devam eden üstyapı çalışmalarının yüzde 90’ı tamamlandı. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Altyapısı tamamlanan mahallelerimizde başlattığımız üstyapı çalışmalarımızı hızlı bir şekilde tamamlıyoruz. Mahallelerimizi hak ettiği güzelliğe kavuşturuyoruz” dedi.

Pamukkale Belediyesi ilçenin tüm mahallelerine öncelikli olan hizmetleri götürmeye devam ediyor. Pamukkale’de üstyapı atağı kapsamındaki Aktepe mahallesinde çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi. Denizli Büyükşehir Belediyesinin altyapı çalışmalarını tamamladığı Fatih ve Deliktaş mahallelerinde üstyapı çalışmalarını Pamukkale Belediyesi hızla bitirmişti. Bu mahallelerin ardından altyapı çalışmaları biten Aktepe mahallesinde de çalışmalar bitme noktasına geldi. Nüfus yoğunluğu fazla olan Aktepe mahallesinde yapılması planlanan çalışmaların %90’ı tamamlanmış durumda. Toplam 90 sokakta gerçekleştirilecek çalışmalar 85 sokakta tamamlandı.

AKTEPE GERÇEKTEN GÜZELLEŞTİ

Pamukkale Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmaların hızlı bir şekilde ilerlemesinden memnuniyet duyduğunu belirten Aktepe Mahalle Muhtarı Muammer Karataş “Mahallemizde daha önce altyapı ve üstyapı sorunlarımız vardı. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan altyapı çalışmalarını tamamladı. İçme suyu, kanalizasyon, yağmur su hattı borularını yeniledi. Sonra da Pamukkale Belediyemiz üstyapı çalışmalarına başladı. Sokak sokak, cadde cadde parklarımızda dâhil bütün yerlerimiz yapılarak, bitme noktasına getirildi. Daha önce vatandaşlarımız üst mahalle, alt mahalle, kenar mahalle gibi ayrım yaparak mahallemizi tanımlıyordu. Şimdi üst mahalle, alt mahalle, kenar mahalle diye bir şey kalmadı. Aktepe gerçekten çok güzel bir yere geldi. Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan ve Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki mahallemize çok güzel hizmetler yaptılar. Kendilerine tüm hizmet ve katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi. 11 yıldır Aktepe mahallesinde oturduğunu belirten Yusuf Akkuş “Yollarımız daha önce çamurdu, bozuktu. Ama çok şükür belediye başkanımız Sayın Avni Örki’nin bu konuda yaptığı çalışmalar çok güzel oldu. Tozdan topraktan kurtulduk, yollarımız güzel oldu. Sıkıntı çektik ama sıkıntı çekmeden de olmaz bu işler. Bizim vatandaşımız sıkıntı çekmeden ayağına çamur değmeden asfalt istiyor bu da olacak iş değil. Bu güzel işleri yapan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye ve ekip arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum” dedi. Aktepe Minibüs Durağı Başkanı Beyhan Ercan ise “Mahallemizde altyapı çalışmaları gerçekleştirildi. Üstyapıya da başlandı. Tüm zorluklara katlandık ama artık son demine geldik. Şu anda mahallemiz çok güzelleşti. Bu yollarımız da bittikten sonra Allah’ın izniyle daha rahat, daha güzel hizmet verebileceğiz. Buradan Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Pamukkale Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

TÜM SOKAKLAR PIRIL PIRIL

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Aktepe Mahallesinde tüm üstyapı çalışmaların tamamlanmasına çok az kaldığını belirterek, “Aktepe mahallesine birçok hizmetimiz oldu. Denizli Büyükşehir Belediyemiz altyapı çalışmalarını tamamladıktan sonra hiç zaman kaybetmeden çalışmalara başladık. Kısa sürede bitirme hedefimiz vardı, bugün itibariyle çalışmaların %90’ı tamamlandı. Kalan sokaklarda da çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Vatandaşlarımızın daha sağlıklı ortamlarda yaşamlarını sürdürmeleri için üstyapı çalışmalarımızı mümkün olduğu kadar hızlı şekilde bitirip, tüm sokaklarımızı pırıl pırıl hale getiriyoruz. Üstyapı çalışmalarımız tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments